Cpanel üzerinden sitenize kurumsal e-mail adresleri oluşturabilirsiniz. Bu e-posta adresleri ile siteniz adına mail alabilir ve yönetebilirsiniz. Lakin bu e-postaları kontrol etmek zahmetlidir. Sitenize mail gelip gelmediğini öğrenmek için Cpanel’e giriş yapmanız sonra Webmail’e giriş yapmanız sonra Horde vb. uygulamaya giriş yapmanız gereklidir. Bu işlem uzun ve sıkıcıdır aynı zamanda önemli mailleri kaçırabiliriz. Lakin bunun kolay yolu mevcuttur. Size gelen mailleri, gmail hesabınıza yada başka bir mail hesabınıza yönlendirebilirsiniz. 

Mail yönlendirme

Cpanel hesabınıza giriş yaptıktan sonra E-Posta menüsüne giriniz. İleticiler sekmesine tıkladıktan sonra iletici ekle kısmından yönlendirilmesini istediğiniz mail adresi ve yönlendirilecek mail adresini girebilirsiniz. Adım adım yapmak içinse aşağıda ki adımları izleyin.

 1. Cpanel’e giriş yapınız. (siteadi.com:2083)
 2. E-postalar menüsüne geliniz.
 3. İleticiler sekmesine tıklayınız.
 4. İletici ekle sekmesine tıklayınız.
 5. İletilecek adres kısmına ilgili e-posta hesabını yazınız. Dikkat etmeniz gereken nokta sitenize ait böyle bir e-posta hesabının bulunması gerektiğidir. (admin@siteadi.com gibi)
 6. Hedef yer kısmına ise iletilmesini istediğiniz e-posta adresini yazınız. (adiniz@gmail.com gibi)
 7. İletici ekle butonuna tıklayınız.
 8. Çalışıp çalışmadığını test etmek için lütfen mail atınız. 

E-Posta Hesabı Açma

Sitenize özel e-posta hesabı açmak istiyorsanız yine Cpanel’e giriniz daha sonra E-posta menüsün içinde ki E-posta hesapları kısmına girin ve yeni e-posta adresinizi oluşturun. Mutlaka admin ile başlayan 1 tane e-posta hesabınız olsun genelde resmi mailler buraya atılır. (BTK vb.) Adım adım oluşturmak için aşağıda ki adımları izleyin.

 1. Cpanel’e giriş yapınız. (siteadi.com:2083)
 2. E-postalar menüsüne geliniz.
 3. E-Posta hesapları sekmesine giriniz.
 4. E-posta Hesabı ekle menüsüne giriniz. 
 5. Adresi ve şifreyi yazdıktan sonra şifreyi not almayı unutmayınız.
 6. MailBox kotası kısmını ellemeden direkt hesabı oluşturunuz.