Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?

2
80

Öncelikle Instagram nedir bundan bahsedelim. Hemen aşağıda Instagram fotoğrafları nasıl indirilir başlıklı içeriğimiz mevcut. Giriş içeriğini okumak istemeyenleri oraya alabiliriz!

Instagram nedir?

İnstant fotoğraf makinelerini hatırlar mısınız? Belki bir çoğumuz bu makinaları hatırlamıyordu ama Instagram’dan önce bu makineler vardı ve bizler bu makinelerle fotoğraf çekiniyorduk. Anında çıkarttığı fotoğraflar 10×10 cm boyutunda oluyordu. Hatıra olarak saklama açısından mükemmel olan bu fotoğrafların yerine artık Instagram denilen teknolojiyi kullanıyoruz. Peki Instagram nedir? Cevabını bir çoğumuz biliyor, Instagram akıllı telefonlar vasıtası ile kullanılabilen fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Özellikle kullanmamızı sağlayan şey, fotoğraflarımızın ve videolarımızın tıpkı bir albüm gibi profilimiz de saklanması. Ayrıca verdiği filtre gibi özellikleri ile insanları kendisine çok kısa süre de bağladı. Bugün 1 milyardan fazla insan Instagram kullanıyor. Kullanıcı sayısının bu denli çok olması sebebi ile insan her ne şekilde olursa olsun Instagram’ı kullanmaya mecbur kalıyor. Çünkü bütün tanıdığınız insanlar orada bir şeyler paylaşıyor.

Instant yani anında çıkan fotoğraf makinesi, Telgraf anında mesaj ileten eski bir teknoloji. Mesajınızı iletmenin yenilikçi tasarım ile buluşması ile Telgraftan Gram Instant makinesinden Insta ikisi birleşince Instagram ismi ortaya çıkmış. Bu açıklama hayal ürünü değil bizzat kurucusunun bir röportaj da anlatımından derlenmiştir. Bugün anında fotoğraf çekip anında takipçilerimiz ve mümkünse tüm dünya ile paylaşabiliyoruz. Yediğimiz içtiğimiz onlarca yiyecek ve içecekleri fotoğraf ve video olarak paylaşıyor insanların beğenisine sunuyoruz.

Bu büyülü dünya da sadece insanların fotoğrafları ve videoları mı var? Tabi ki hayır doğa, manzara, nü, çizim, heykel, sanat ve birçok kategori de paylaşım yapan sayfaları ile Instagram’da beğendiğiniz bir video ya da fotoğrafı insan ister istemez indirmek ve daha sonra kendisi paylaşmak ister. Pekâlâ, bu videoların ve fotoğrafların nasıl indirileceğinden bahsedelim;

Instagram fotoğraflarını nasıl indirebilirim?

Instagram fotoğrafları indirme yöntemleri birbirinden değerli bilgi kaynağımızı hemen anlatalım. Instagram fotoğrafları nasıl indirilir sorusu ile yanıp tutuşan ziyaretçilerimize belki bir nebze yardımcı olmuş oluruz bu sayede. Bilgisayar üzerinden direk resim ve video indirmek için https://instaview.me/tr adresini kullanabilirsiniz. Mobil cihazlar için aşağıda ki adımları takip edin.

Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından bir tanesi olan Instagram’da video ve fotoğrafları direkt olarak cihazımıza indiren bir seçenek olmadığı için mecburen üçüncü parti uygulamalar, web siteleri ve aracıları kullanmak zorundayız. Merak etmeyin hepsi birbirinden başarılı ama biz tabi ki en güvenilir olan iki uygulamadan bahsedeceğiz.

Android cihazlar için Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?

İlk olarak Instagram’da beğendiğiniz videonun veyahut fotoğrafın sağ üst bölümündeki “Üç noktaya” basın, çıkan pencereden alt kısımlarda bulunan “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine basın. Bu seçenek ile beraber paylaşımın linki kopyalanacak. Tüm bu işlemlerden hemen sonra https://downloadgram.com web adresine girin. Link üzerine tıklayarak adresi açabilirsiniz. Kopyalamış olduğunuz linki bu adreste bulunan “Linki buraya yapıştırın” seçeneğine tıklayın ve kopyalanan linki buraya yapıştırın. Daha sonra paylaşımı indir seçeneği çıkacak, bu seçenek ile fotoğrafı indirebilirsiniz.

Alternatif olarak Play Store aracılığı ile birçok Instagram fotoğraf indirme uygulaması indirebilir ve kullanabilirsiniz. Hemen hemen hepsinin çalışma mantığı aynıdır. Bazı uygulamalar kaydettiğiniz fotoğrafı otomatik tanıyıp siz uygulamaya girmeden indirme aşamasına gelebiliyor. Sizin yapmanız gereken sadece İndir seçeneğine dokunmak.

İOS cihazlar için Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?

Eğer bir iPhone ya da emsali kullanıcısı iseniz Instagram fotoğrafları indirmek için bu zamana kadar en gelişmiş uygulama olan “Instant Save” uygulamasını kullanmalısınız. App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulama sayesinde sizler de Instagram’da beğendiğiniz video ve fotoğrafları indirebilir ve paylaşabilirsiniz.

En yaygın kullanıma sahip olan Instagram fotoğrafları indirme başlıklı içeriğimizi tamamlamış bulunuyoruz. Değerli ziyaretçilerimiz arasında bu uygulamaları kullanamayan veyahut Instagram fotoğrafları indirme özelliğini bulamayan olur ise lütfen aşağıya yorum yazarak sorunlarını bize anlatsınlar. En kısa süre içerisinde sizlere yardımcı olacağız.

Etkili fotoğraflar indirerek ve kendi profilinizde paylaşarak hesabınızı büyütebilirsiniz, instagram hesabı büyütme isimli makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here