Makale yazarak para kazanma

0
51

Yazı İçerik üreterek nasıl para kazanılır?

İnternet platformu son derece zengin olarak çoğu insanın kullanma gereksinimi içerisinde olmaktadır. Buna bağlı olarak da internet platformu içerisinde devamlı bir içerik güncellemesi gerekmektedir. Metin olarak görülen içeriklere de makale adı verilmekte ve düzenli olarak internet platformlarında var olan web sitelerine girişi yapılabilmektedir. Bu tarz makaleleri de alanında uzman olan ve makalenin nasıl yazılması gerektiğini bilen kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Makale yazarlığı adında yeni bir meslek türeyerek internet sitelerine dair metin üretimi konusunda da devrede olacaktır. Her alanda uzman olan kişiler tarafından yapılan bu işlem son derecede yoğun bir tempoda gerçekleşebilmekte ve ideal bir kazanç da sağlamaktadır.

Makale yazı yazarak para kazanma
Yazı ve içerik gereksinimi

Makale yazarak para kazanma eğilimi içerisinde olan kişilerin belli başlı ticaret forumlarına üye olmaları gerekmektedir. İyimakale, Wmaracı ve R10 gibi platformlarda talepleri değerlendirerek sipariş üzerine çalışma yapmaları durumu ortaya çıkabilmektedir. Var olan ilanlar içerisinde ilgi alanlarını içeren siparişleri almak için satıcı ile konuşarak anlaşma sağlayabilirler. Makale ve içerdiği kelime sayısına dayalı olarak farklılık gösterecek olan ücretler mukabilinde de çalışmaya başlayacaklardır. Aynı zamanda da teslimat konusunda da anlaşacak olan alıcı ve satıcının iyi bir ticaret ortamında çalışmaları da an be an sağlanabilecek olan bir durum olarak görülmektedir. Bu işte çalışmak isteyecek olan kişilerin hepsini makalenin ne şekilde ve hangi kuralları içerecek biçimde yazılacağını da bilmesi gerekmektedir.

Makale Nasıl Yazılır?

Makale nasıl yazılmalı
Makale yazarken nelere dikkat edilmeli

Makale yazma isteğiyle hareket eden kişilerin dikkat etmeleri gereken birtakım kurallar bulunmaktadır. Müşterilerini memnun edecek içerikleri üretmeleri için kuralları muhakkak dikkate almaları da gerekmektedir. Yazılan makalenin son derecede sade ve yalın olmalarına dikkat ederek takipçilerin var olan metinden almak istedikleri mesaja ulaşmaları sağlanmalıdır.

Makale Yazmada İmla Kurallarına Uyulmalıdır

Yazım kuralları
Makale içerisinde imla ve yazım kuralları

Makale yazarlarının anlam bakımından bütünlük gösteren metinleri üretmeleri gerekmektedir. Bunun için de hem Türkçe imla kurallarına hem de noktalama işaretlerine fazlasıyla dikkat etmeleri de gereken bir kriter olarak adlandırılmaktadır. Özellikle anlamı büyük çapta değiştiren virgüle ve –de/ -da bağlacının doğru yazılmasının üzerinde sık sık durulmaktadır. Bunun sebebi olarak ise Türkçe de en yaygın yapılan hatalardan ikisi olmasından kaynaklıdır. Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız kelime ve imla bilginizin iyi olması gerekmektedir. 

Yazılacak Konu Hakkında Araştırma Yapılmalıdır

Yazı araştırması
Makale araştırması yapmak

Sipariş alınan bir konu hakkında makale yazma evresinde olan yazarların ilk olarak yazılacak konu için fikir sahibi olması gerekmektedir. Daha önce yazımını gerçekleştirmediği bir konu hakkında detaylı bir araştırma yapmak da her zaman yazarın alıcıyı memnun edeceği bir çalışma olmasını da sağlamaktadır. Bilgi verici ve sorulara uygun cevapları verebilecek türde makalenin ortaya çıkmasını da sağlayacaktır.

Alt Başlıklar Kullanarak Detaya İnilmelidir

Alt başlık kullanımı
Makale içerisinde alt başlık kullanımı

Yazılan makalenin belli bir düzene bağlı olarak ortaya çıkması her zaman etkili olacaktır. Siteyi ziyaret edecek olan kişilerin içeriği takip ederken sıkılmaması da oldukça önemli bir detay olacağından dolayı bu hususa da dikkat edilmektedir. Aynı zamanda şekil itibarıyla önemli bir derecede bulunan alt başlıklar şekil itibarıyla önemli bir noktada olmasına karşın bununla beraber okuyucuların istedikleri bilgiye daha kısa süre içerisinde ulaşmalarını da sağlayan bir detay olarak görülmektedir. Title (Başlık) etiketi nasıl olmalı? İsimli yazımızı okuyarak başlıklar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. 

İçeriklerin Kesinlikle Kopya Olmaması Gerekmektedir

Makalede özgünlük
Makale özgünlğinün önemi

Makale yazarlığını mesleği olarak gören ve bu işten para kazanan kişilerin emek sarf etmesi gerekmektedir. Bu yüzden var olan makalelerin tamamen özgün olması gerekmektedir. Makalenin içerisinde tek bir cümle olsa dahi kopya içeriğe yer verilmemesi durumu sağlanabilmektedir. Tam olarak özgünlük testinden başarıyla çıkan makaleler alıcılarına teslim edilmelidir.

Doğru Bilgiler Kullanılmalıdır

Doğru bilgiler
Doğru ve ilgili bilgi kullanımı

Sipariş edilen metinlerin tamamen doğru bilgileri içermesi gerekmektedir. İnternet kaynaklı bir araştırmayı makale yazmadan önce gerçekleştirmek son derecede faydalı bir eylem olarak görülebilecektir. Araştırılan konuları en iyi şekilde özetlemek de gerekmektedir. Aynı zamanda da nesnel yorumları da içerecek yazılar olarak ziyaretçiye aktarımı olumlu şekilde sağlamak gerekmektedir.

SEO Uyumlu Makale Yazılmaya Çalışılmalıdır

Seo uyumlu makale Google’ın kriterlerine uygun bir biçimde makale hazırlamak da önemli bir detay olarak bilinmektedir. İlk olarak SEO uyumlu olacak olan makalelerin tamamen ziyaretçileri destekleyen bir durumda olması da gerekmektedir. Aynı zamanda da anahtar kelime seçimi de uygun şekilde gerçekleştirilmesi halinde makalenin en ideal halde olduğu da görülebilmektedir. Makale içerisine SEO uyumlu resimler koymanız makalenin güzel görünmesini sağlayacaktır..

Makale Yazımından Ne Kadar Para Kazanılır?

Makale parası
Makale yazarak ne kadar para kazanılır?

Makale yazarlığı yapan herkesin sorduğu en genel soru olan kazanç miktarı tamamen kişisel performansa göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda da 100 kelime fiyatı genel olarak 1. 5ile 2 TL arasında değişkenlik gösterdiğinden dolayı kazancınız siparişe göre de farklılık göstermektedir. Bir müşteriyle taban fiyat olarak 2 TL’den anlaşma sağlarken başka bir müşteriyle aynı taban fiyat daha yüksek seviyelerde yer alabilmektedir. Böylelikle de performans kadar müşteri potansiyeliniz de bu rakamı katlamaktadır.

Profesyonel olarak kaliteli bir içerik üretimini gerçekleştirmeniz halinde de taban fiyatınız gün geçtikçe artış gösteren rakamlar olarak ifade edilecektir. Aynı zamanda bu rakam konudan konuya göre de değişkenlik gösterebilecektir.

Herkes Makale Yazarlığı Yapabilir Mi?

Makale yazarlığı
Kimler makale yazabilir?

Her işte olduğu gibi makale yazarlığı da ilk başlarda acemi olarak görüleceğiniz bir sektörel faaliyet olarak tanımlanacaktır. Uzmanlaşmanız için kendinizi geliştirmeniz gerekecek ve metin konusunda da deneyim sahibi olmanız da önemli bir pay sahibi olacaktır. Makale yazarak para kazanma sektörü internette oldukça yaygın olduğu için kaliteli yazarlar da oldukça fazladır. 

Makale yazarlığına giriş yapmak isteyen ve bu yoldan kazanım sağlama amacı güden kişilerin aynı zamanda forum sitelerine yönelmeleri de gerekmektedir. Webmaster forumları içerisinde müşterilerle iletişim kurarak hizmet karşılığında kazanç elde etmeleri de söz konusu olabilmektedir. Açacak oldukları profilleri ile düzenli bir iş sahası içerisinde olarak güven içerisinde kazanç elde etmeleri de mümkün olabilen bir durum olarak görülecektir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here