Premium DNS nedir?

0
72

DNS, alan isimlendirme sistemi anlamına gelmektedir. Her domainin bir IP adresi vardır, bu IP adresine bağlantı sırasında nadiren sorunlar yaşanmaktadır. Ziyaretçilerin %10 gibi bir kısmı web sayfası erişirken bağlantı sorunları yaşar. Alan adını satın aldıktan sonra sizlere BasicDNS servisi verilir. BasicDNS kullanan web sayfaları ziyaretçilerin küçük bir kısmını kaybeder. Premium DNS kullanan web sayfaları ise ziyaretçilerinin %99,9 siteye erişebilir. Premium DNS özel bir DNS adresi hizmeti sağlamaktadır bu adres sayesinde dünyanın her yerinden web sayfasına erişilebilir hale gelmektedir.

Premium DNS kullanmanın faydaları

Hız ve performans bakımında en iyi sonuçlar elde edilir. Dünya üzerinde ki her  noktadan siteye erişim kolaylığı sağlamaktadır. Premium DNS her ziyaretçilere hızla yayın ağı sağlamaktadır.

Özel DNS adresi kullanmanız sitenize ekstra güvenlik sağlayacaktır. Sitenizi DDOS saldırılarına karşı koruyacaktır.

“Bu site bulunamadı” hatalarının %30u DNS adresi ile alakalıdır. Özel DNS ile sitenizde ki hata sayılarını azaltmış olursunuz.

Premium DNS ve SEO

SEO çok detaylı ve ince bir konudur, sitenizin yararına olacak çoğu şey aynı zamanda SEO’ya da katkı sağlayacaktır. Premium DNS adresi kullanmak sitenizin güvenliğini ve erişebilirliğini arttıracağı için SEO’ya olumlu bir katkısı olacaktır. Premium DNS kullanmak sitenize güvenlikte sağlayacağı için az SSL Sertifikası kadar gereklidir.

Satın Alma

Alan adınızı temin ettiğiniz firmanız sizlere bu hizmeti de ek olarak sağlamaktadır. Henüz yerli firmaların çoğunlunda bu hizmet mevcut değildir. Tanınmış tescil firmalarından bu hizmeti temin edebilirsiniz. Premium DNS yıllık ücreti 4-12 dolar arası değişiklik göstermektedir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here