PTC reklam nedir?

0
66

PTC, internet ortamında yaygın kullanılan bir deyimdir. PTC açılımı ise Paid To Click yani tıkla kazan anlamı taşır. Çeşitli PTC siteleri reklamlara tıklama başına ücret öderler ve ödedikleri ücret düşüktür. Örnekleyecek olursak 1 reklam tıklamanıza 0,05 Cent civarı ödeme yaparlar. Lakin her reklam 0,05 Cent değerinde değildir bazıları 0,0005 cent bile olabilmektedir. İşin kötü tarafıysa klasik bir PTC sitesinde ortalama 25-30 reklam/gün yer alır. Yani sadece bir ptc sitesinden günlük ortalama 10 – 20 cent arasında kazanabilirsiniz. Birden fazla güvenilir PTC sitesine üye olursanız kazancınızı doğru orantılı olarak katlayabilirsiniz.

PTC siteleri nasıl çalışır?

PTC sitelerinin çalışma mantığı oldukça basittir. Reklam veren siteye üye olur ve reklamını belirli bir ücret karşılığında yayımlatır ve şartlar koşar. Bu şartlar genelde reklamı 5-10 sn izlensin şeklindedir. Kullanıcılar ise o reklamı 5-10 saniye izlemeleri karşılığında ödemelerini alır. PTC sitelerinde sadece reklam değil aynı zamanda çeşitli görevler de olabilmektedir. Bu görevler şu uygulamayı indir şu seviyeye gel şu kadar kazan şeklinde olabilmektedir. Bu kazanç türüne ise Offer ismi verilmektedir. Offer kazanç türünün yanı sıra PTC sitelerinde birden fazla para kazanma yöntemi mevcuttur. Anket, Task vb. türler ile PTC sitelerinden para kazanabilirsiniz.

Popüler PTC siteleri

Türk ve sürekli PTC siteleri henüz tam oturmamıştır. Sektörde hizmet veren Türk PTC sitelerinde reklam devamlılığı olmuyor veya başka sorunlarla karşılaşılıyor lakin dünya çapında hizmet veren ve Türk kullanıcıları da kabul eden bir çok PTC sitesi mevcuttur.

  • Clixsense
  • Neobux
  • PrizeRebel
  • Paidverts
  • İnboxDollar
  • You Get Profit

Yukarıda listelenen siteler sektörde tanınmış ve yaptığı ödemelerle güven kazanmış sitelerdir. Para çekme yolu olarak Payza gibi araçları kullanabilirsiniz. Sadece reklam izleyerek değil aynı zamanda PTC sitelerinde Referans yolu ile de para kazanabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here