Themeforest Tema Güncelleme

0
67

Themeforest.net tüm webmasterların tercih ettiği bir tema şirketidir. Bu site içerisinde satılan tüm temalar orjinal ve lisanslıdır. Aynı zamanda site de tema satabilmek için bir takım testlerden geçmek zorundadır. Yani themeforest üzerinden satın aldığınız temalarda kodlama sorunu, teknik sorun ve warez gibi sorunlarla karşılaşmanız neredeyse imkanızdır. En ufak bir kodsal bozuklukta şirket sizlere para iade garantisi vermektedir. Sitede satılan temaların bir diğer özelliği ise temaların güvenlik testinden geçmesidir. Yani internette satılan temalarda ki gibi birçok güvenlik açığı yoktur. Güvenle tema alabilirsiniz ve kullanabilirsiniz, meykmen olarak bizde themeforest üzerinde ki Reco temasını kullanmaktayız.

Themeforest temaları nasıl güncellenir?

Themeforest temalarını satın aldıktan sonra başka yerler de kullanmamanız için temaları şahışlar üzerine lisanslar. Reco temasını ben birden fazla websitemde kullanabilirim lakin sadece meykmen üzerinde güncelleme yapabilirim. Başka sitelerimde bu güncellemeleri de yapabilirim lakin etik değildir. Temaları güncellemeniz için Envato Market isimli eklentiyi indirmeniz ve kurmanız gereklidir.

  1. Envato Market eklentisini indirin. https://envato.com/market-plugin/upgrading/
  2. Eklentiyi wordpress admin panelinizden yükleyin ve etkinleştirin.
  3. Eklenti etkinleştirildikten sonra admin panelinizde Envato Market isminde bir menü oluşacaktır, Settings kısmına giriniz.

themeforest tema nasıl güncellenir

Settings kısmına giriş yaptığınızda sizlerden Token isteyecektir. Bu tokeni tek bir kere oluşturabilirsiniz o yüzden bir yere kaydetmeniz yararlı olacaktır. Token oluşturmak için aşağıda ki adımları uygulayın.

  1. Envato hesabınızda ki Create a Token kısmına gidiniz. https://build.envato.com/create-token/?default=t&purchase:download=t&purchase:list=t
  2. Oluşturduğunuz Token’e (Jeton) isim veriniz. “Tema Güncelleme” gibi isimler verebilirsiniz daha akılda kalıcı olacaktır.

Permissions needed kısmından izin verilen işlemleri seçiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta Download your purchased items kısmının işaretli olmasıdır. Eğer o seçenek işaretli değilse temalarınızı güncelleyemezsiniz. Aşağıda ki resimde nereleri işaretlemeniz gerektiğini gösterdim. themeforest temalarını güncelleme

Token oluşturduktan sonra WordPress admin paneliniz de bulunana Envato Market içerisinde ki Settings kısmına yapıştırınız. Eğer her şeyi doğru yaptıysanız Themes kısmında satın almış olduğunuz temanın ismi gözükecektir. Temalarınız güncellendiğinde otomatik olarak WordPress paneliniz de Güncellemeler kısmında gözükecektir.

Themeforest temalarını elle güncelleme

Eğer token oluşturmak istemiyor yada belirli sebeplerden dolayı envato market eklentisi kullanmak istemiyorsanız temalarınızı elle de güncelleyebilirsiniz. Lakin bu tarzda güncellemeler yapmanız bazı temalarda ayarlarınızın kaybolmasına sebep olabilir. Elle güncelleme yapmadan önce site yedeği almanızı tavsiye ederiz. Bu yöntem oldukça basit ve gelenekseldir.

  1. Theforest hesabınıza giriş yapınız ve Hesabınızdan Downloads kısmına giriniz.
  2. Installable WordPress File Only (Sadece yüklenebilen wordpress dosyaları) kısmından indiriniz.
  3. Siteniz de var olan temayı değiştin ve satın almış olduğunuz temayı siliniz.
  4. Daha sonra güncel temanızı sitenize tekrardan kurunuz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here