WordPress whatsapp eklentisi

1
78

Ürün satılan sitelerde artık kullanıcılar canlı destek yerine whatsapp ile destek almayı daha sık tercih ediyorlar. Bunun altında yatan en büyük sebep ise daha hızlı yanıt almalarıdır. Canlı desteklerin kalıplaşmış mesajları yerine samimi ve inandırıcı olan whatsapp konuşmaları satışları ciddi derece de etkiliyor. Kendi takipçi satış sitemizde canlı destek ile whatsapp desteği kıyasladığımızda kullanıcıların %73’i whatsapp’ı tercih etmektedirler. Sadece tercih değil aynı zamdan satışları da doğrudan etkilediğini belirtmek isterim. WordPress whatsapp chat eklentisi olarak sizlere Click to Chat For WhatsApp‘ı önermekteyim. Eklentiyi ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz.

Whatsapp Chat Eklentisi

wordpress whatsapp eklentisi

Bu eklenti direk site içinde müşteriler ile konuşmanıza olanak sağlamadığını belirtmek isterim. Chat butonuna basan kullanıcıyı Whatsapp’a size mesaj yazmaya yönlendirir. Diğer site içerisinden direk whatsapp konuşması yaratan eklentilerin ise sitenize ekstra yük katacağını ve site hızı performansınızı düşüreceğini de bilmelisiniz. Sizlere önerdiğimiz Whattsapp chat eklentisi ise ciddi derecede yararlı ve güzel sonuçlar verdiğini belirtmek isterim. Eklentiyi kurmak için aşağıda ki adımları izleyin.

  1. WordPress panelinize giriş yaptıktan sonra Eklentiler menüsünün içindeki Yeni Ekle sekmesine tıklayınız.
  2. Arama bölümüne Click to Chat For WhatsApp yazarak aratınız.
  3. Kurun ve etkinleştirin.

WordPress Whatsapp Eklentisi Ayarları

Kullanımı gayet basittir, temel düzeyde ingilizce bilen her webmaster rahatlıkla eklentiyi kullanabilir. İngilizce bilmeyen kullanıcılar için ise aşağıda ayar kısmını Türkçe anlatan resim mevcuttur. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra wordpress panelimizde Click To Chat isminde bir menü eklenecektir. Üzerine tıkladığımızda ayarlar kısmı açılacaktır, bu kısımdan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • Enable Floating Styles seçeneği Whatsapp chat butonun sürekli olarak sağ alt tarafta sayfa ile beraber kaymasına yaramaktadır. Canlı destekler gibi görünür.
  • WhatsApp Number kısmına ise kendi cep telefonu numaranızı yazınız. Butona tıklayan kullanıcılar direk olarak yazdığınız numaraya yönlendirilecektir.
  • Initial Message seçeneği ise kullanıcıların butona tıkladıktan sonra size mesaj yazma yerinde ne yazacağını gösteren seçenektir. Mesaj yazma yeri kullanıcı yerine sizin tarafınızdan doldurulmuş olur.
  • Style for Desktops ve Mobile Devices kısmında ise wordpress whatsapp chat eklentisinin hangi stilde görüneceğini ayarlayabilirsiniz. Yaklaşık 11 farklı stil bulunmaktadır, bu stillerin renklerini ve yazı tiplerini Customize Styles sekmesinden ayarlayabilirsiniz.
whatsapp web eklentisi türkçe ayarları

1 COMMENT

  1. WordPresste eger bir hizmet sunuyorsanız whatsapp eklentisi kesinlikle iletisim icin daha kullanisli oluyor. Bilgilendirme icin teşekkürler

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here