WordPress yaş doğrulama eklentisi

0
72

Oluşturduğunuz içerikler bazı durumlarda her yaşa uygun olmayabilir. Eğer sitenizde bulunan içerikler 18 yaş ve üzeri kişilere yönelikse mutlaka site açılışında yaş doğrulama eklentisi koymanız gereklidir. Aksi taktirde spama girebilir hatta BTK kararıyla siteniz erişime engellenebilir. Sitenizde sadece belirli bir yazı veya görsel  her yaşa uygun olmayabilir sadece o yazıya yaş doğrulama koymanız bile sizin yararınıza olacaktır. WordPress tabanlı sitelerinize yaş doğrulama eklentisi kurmak istiyorsanız Age Gate isimli eklentiyi indirmeniz gereklidir.

Yaş doğrulama eklentisi: Age Gate Ayarları

Eklentinin kurulumunu ve etkinleştirme işlemini yaptıktan sonra wordpress menünüzde Age Gate isimli menü oluşacaktır. yaş doğrulama eklentisi

  • Eklenti de Default Age kısmından kaç yaş ve üzeri için doğrulama seçeneği çıkacağını ayarlayabilirsiniz. Varied Ages seçeneğinden ise sitemizde ki farklı yazılar ve sayfalar için yaş sınırı doğrulama yapabiliriz.
  • Validate Age Using kısmından ise Evet/Hayır gibi verilecek olan cevap türünü seçebiliriz.
  • Remember kısmından ise sitede yaşını doğrulamış bir kullanıcıya tekrardan yaş doğrulama kutusunu göstermemeye yarar.
  • Date Format kısmından ise tarihin nasıl gözükeceğini ayarlayabiliriz. Türkiye için Gün / Ay / Yıl olacak şekilde ayarlanmalıdır.
  • Ignore logged in isimli yerden ise siteye giriş yapmış veya kayıtlı kullanıcılar için yaş doğrulaması yapıp yapılmayacağı seçilebilir.

Age Gate: Messaging Ayarları

Yaş doğrulama eklentisinin bu kısmından ise sorulacak soruyu ayarlayabiliriz. Headline kısmına üst kısımda ne yazacağını Sub headline kısmına ise headline altına ne yazılacağını ayarlayabiliriz. Additional content isimli kısımından ise gelişmiş şekilde sorulacak soru / doğrulanacak cümleyi ayarlayabiliriz.

Appearance

Appearance, görünüm anlamına gelir. Görünüm kısmından kutucuğun nasıl görüneceği veyahut hangi renklerde görüneceği gibi birçok ayarı yapmamıza olanak sağlar. Görünüm yerinden aynı zamanda yaş doğrulama kutucuğuna logoda ekleyebiliriz.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here